Oświetlenie kuchni taśmą LED

Taśma LED to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o oświetlenie kuchni. Choć jest bardzo prosta w montażu i późniejszym użytkowaniu, wybór odpowiedniego modelu może sprawiać problemy. Jaką moc powinien mieć wybrany produkt? Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając taśmę LED pod szafki kuchenne? Podpowiadamy!

Taśma LED w kuchni – dlaczego warto?

Taśmy LED doskonale sprawdzają się w roli oświetlenia podszafkowego. Równomiernie oświetlają cały blat roboczy, a do tego są bardzo energooszczędne i bardzo dyskretne, zwłaszcza jeśli ukryjemy je za specjalnym profilem. Taśmy LED w przeciwieństwie do wielu innych produktów do oświetlenia podszafkowego nie ingerują w formę zabudowy, dzięki czemu doskonale pasują zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrz.

Taśmy LED można też stosować w innych częściach kuchni – nie tylko pod szafkami. Świetnie sprawdzają się na przykład w roli dekoracyjnego oświetlenia wyspy kuchennej – w tym celu najlepiej zamontować taśmę wzdłuż blatu lub pod dolnymi szafkami – dzięki temu wyspa będzie lepiej widoczna.

Niektórzy montują też taśmy LED nad górnymi szafkami oraz w suficie podwieszanym. Wszystkie te zabiegi dodają wnętrzu głębi.

Jaka taśma LED sprawdzi się w kuchni? Czym powinna się charakteryzować?

Kupując taśmę LED, czy to do kuchni, czy do innego pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Skuteczność świetlną/moc – im będzie ich więcej (bez względu, czy mówimy o watach czy lumenach), tym taśma będzie intensywniej świecić.
  • Długość taśmy – standardowo taśmy LED mierzą 1 m, ale zwykle można je przycinać i łączyć.

Jaka taśma LED będzie zatem najlepszym wyborem pod szafki kuchenne?

Jeśli chodzi o barwę emitowanego światła, najlepiej celować w taśmy o barwie chłodnej. Tego rodzaju oświetlenie doskonale sprawdza się podczas przygotowywania posiłków.

Jaka moc będzie odpowiednia w przypadku taśmy LED do kuchni? Optymalnym wyborem będzie taśma o mocy od 8 do 12 W. Taki produkt dobrze oświetli blat kuchenny, ale jednocześnie nie będzie świecić zbyt intensywnie.

Do oświetlenia dekoracyjnego można oczywiście wybierać taśmy LED o słabszej mocy oraz o innych barwach światła niż chłodna biel. Możesz też eksperymentować z innymi kolorami. Taśmy LED są dziś w stanie świecić światłem praktycznie we wszystkich odcieniach, a nawet zmieniać kolory i temperatury barwowe. To bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Gdy zdecydujemy się na tego typu taśmę LED (na przykład taśmę Philips Hue), będziemy mogli w aplikacji sterować jej parametrami. Oznacza to, że gdy skończymy przygotowywać posiłek, jednym kliknięciem zmienimy światło na cieplejsze, bardziej nastrojowe, w sam raz do romantycznej kolacji.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć