Oświetlenie w Twoim domu

Jak podłączyć czujnik ruchu? Jak ustawić go w lampie?

Chcesz, aby oświetlenie w twoim domu samo włączało się, gdy będziesz wchodzić do danego pomieszczenia, ale nie wiesz, jak podłączyć czujnik ruchu? W tym artykule wyjaśniamy, jak działa takie urządzenie i proponujemy najprostsze sposoby na jego instalację.

Oświetlenie garderoby – jakie światło wybrać do tego pomieszczenia?

Oświetlenie garderoby musi być dobrze przemyślane, jeśli chcemy, aby wnętrze to było prawdziwie funkcjonalne. Jest to w końcu niewielka przestrzeń pełna trudno dostępnych zakamarków. Jakie światło wybrać zatem do garderoby? Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek. 

Jaki zasilacz do taśmy LED? Jak obliczyć odpowiednią moc zasilacza?

Jaki zasilacz będzie odpowiedni do taśmy LED? Czym powinien się charakteryzować? Jak obliczyć moc takiego zasilacza? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jak działa dioda LED? Budowa i zasada działania żarówki ledowej

Praktycznie każdy z nas ma w domu oświetlenie ledowe, ale mało kto zdaje sobie sprawę, jak działa dioda LED. Czas nadrobić zatem zaległości. Dowiedz się, z czego zbudowana jest typowa żarówka LED i na czym polega zasada jej działania.

Żarówki LED a ściemniacz – czy żarówki LED można ściemniać?

Żarówki LED można ściemniać, ale cały proces wygląda nieco inaczej niż w przypadku tradycyjnych żarówek wolframowych. Dowiedz się, jaki ściemniacz będzie odpowiedni do żarówek LED i sprawdź, jakie są dla niego alternatywy. W przypadku żarówek LED podłączanie ściemniacza wcale nie jest konieczne!  

Jak zamontować taśmę LED na suficie podwieszanym?

Zastanawiasz się, jak zamontować taśmę LED na suficie podwieszanym? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane, jednak należy pamiętać o kilku istotnych detalach. Bez nich oświetlenie może działać wadliwie i prezentować się mało estetycznie. Dowiedz się, jak uniknąć tego rodzaju błędów.

Gdzie wyrzucić żarówki? Dowiedz się, jak wygląda utylizacja żarówek?

Gdzie wyrzucać zużyte żarówki? Wiele zależy od tego, o jakiej żarówce mowa. Gdzie indziej wyrzuca się bowiem klasyczne żarówki, a gdzie indziej świetlówki i żarówki LED. Łatwo się w tym pogubić, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik, który krok po kroku wyjaśnia, gdzie wyrzucać poszczególne żarówki.

Jakie oświetlenie do warsztatu sprzyja pracy? Podpowiadamy!

Dobór oświetlenia do warsztatu to kluczowy etap jego aranżacji. Jakie lampy i przede wszystkim, jaka barwa światła będzie odpowiednia do warsztatu? Najlepiej, jeśli zastosujesz w tym wnętrzu kilka rodzajów oświetlenia. Oto kilka praktycznych wskazówek w tym zakresie.

Budowa żarówki LED – jak działa żarówka? Podstawowy schemat działania

Większość z nas wie, jak działa tradycyjna żarówka. To po prostu rozgrzany żarnik i wypełniona gazem lub próżnią bańka. Znacznie trudniej opisać nam za to zasady działania żarówki LED. Z czego się składa i czemu zawdzięcza energooszczędność?

LED czy halogen – jaki typ żarówki wybrać i czym się od siebie różnią?

Nie wiesz, jaką żarówkę wybrać? Zastanawiasz się, czy lepszym wyborem będzie LED, czy halogen? Pozwól, że podpowiemy. Już na wstępie warto zaznaczyć, że wszystkie argumenty przemawiają za żarówkami LED. Sprawdź, dlaczego oświetlenie LED stopniowo wypiera halogeny.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć