Blog

Gdzie wyrzucić żarówki? Dowiedz się, jak wygląda utylizacja żarówek?

Gdzie wyrzucać zużyte żarówki? Wiele zależy od tego, o jakiej żarówce mowa. Gdzie indziej wyrzuca się bowiem klasyczne żarówki, a gdzie indziej świetlówki i żarówki LED. Łatwo się w tym pogubić, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik, który krok po kroku wyjaśnia, gdzie wyrzucać poszczególne żarówki.

Jakie oświetlenie do warsztatu sprzyja pracy? Podpowiadamy!

Dobór oświetlenia do warsztatu to kluczowy etap jego aranżacji. Jakie lampy i przede wszystkim, jaka barwa światła będzie odpowiednia do warsztatu? Najlepiej, jeśli zastosujesz w tym wnętrzu kilka rodzajów oświetlenia. Oto kilka praktycznych wskazówek w tym zakresie.

Budowa żarówki LED – jak działa żarówka? Podstawowy schemat działania

Większość z nas wie, jak działa tradycyjna żarówka. To po prostu rozgrzany żarnik i wypełniona gazem lub próżnią bańka. Znacznie trudniej opisać nam za to zasady działania żarówki LED. Z czego się składa i czemu zawdzięcza energooszczędność?

LED czy halogen – jaki typ żarówki wybrać i czym się od siebie różnią?

Nie wiesz, jaką żarówkę wybrać? Zastanawiasz się, czy lepszym wyborem będzie LED, czy halogen? Pozwól, że podpowiemy. Już na wstępie warto zaznaczyć, że wszystkie argumenty przemawiają za żarówkami LED. Sprawdź, dlaczego oświetlenie LED stopniowo wypiera halogeny.

Jaka lampa do sypialni? Wybieramy najlepsze oświetlenie sypialni

Napisać, że oświetlenie sypialni jest ważne, to nic nie napisać. Ma ono niemniejsze znaczenie dla jakości naszego wypoczynku niż wygodny materac czy dobrze wyprofilowana poduszka. Mimo to często je ignorujemy i nie przywiązujemy do jego wyboru należytej uwagi. Czas to zmienić! Dowiedz się, jaka lampa będzie odpowiednim wyborem do sypialni.

Rodzaje żarówek – jakie typy najczęściej wykorzystujemy w warunkach domowych?

Jakie są rodzaje żarówek? Oświetlenie można klasyfikować według wielu kryteriów. Z perspektywy konsumenta najważniejsza jest jednak technologia, jaką wykorzystuje do świecenia żarówka, rodzaj gwintu i ewentualnie kształt bańki. W dalszej części poradnika opowiemy więcej o każdej z tych cech i podpowiemy, jakie rodzaje żarówek sprawdzą się w określonych zastosowaniach.

Jak wymienić halogen? Sposoby na skuteczną wymianę żarówki halogenowej

Wymiana tradycyjnej żarówki to nic trudnego. Ale jak bezpiecznie wymienić halogen zamontowany w suficie podwieszanym lub pod szafkami w kuchni? To nic skomplikowanego. W poniższym poradniku podpowiadamy, jak bezpiecznie wyjąć żarówkę halogenową z oprawy, a następnie zamontować w jej miejscu nową.

Barwa światła: czym jest i jak ją dobrać do pomieszczenia?

Barwa światła to jeden z najważniejszych parametrów domowego oświetlenia. Dlaczego? Ponieważ od tego jaką barwą światła będziemy się otaczać, zależy nasze samopoczucie! Jaka barwa światła sprawdzi się więc w kuchni, a jaka w łazience lub sypialni?

6 grzechów głównych, czyli błędy, które popełniamy przy planowaniu oświetlenia. Sprawdź jak ich uniknąć! Cz.II

Przed Wami kolejna część wpisu o najczęściej popełnianych błędach przy planowaniu oświetlenia. W poprzednim wpisie pokazaliśmy Wam jak uniknąć błędów podczas doboru opraw oświetleniowych, ich ilości i jakości. Dziś spojrzymy na temat od bardziej technicznej strony – bierzemy na tapet przede wszystkim instalację elektryczną i wszystkie związane z nią aspekty.

6 grzechów głównych, czyli błędy, które popełniamy przy planowaniu oświetlenia. Sprawdź jak ich uniknąć! Cz.I

Dobór odpowiedniego oświetlenia wnętrza to kwestia, która nierzadko spędza nam sen z powiek. Zewsząd słyszymy jak ważny jest odpowiednie dopasowanie źródeł światła, by oświetlenie było funkcjonalne i wydobywało wszystkie atuty wnętrza

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć