Oczka sufitowe

Oczka sufitowe

Oczka sufitowe

We współcześnie urządzanych mieszkaniach króluje nowoczesność oraz minimalizm. Skupiając się na ścianach, kolorach i ozdobach, a także podłodze oraz wszystkim co na niej stanie często zapominamy o suficie. Oczka sufitowe mogą idealnie zastąpić lampy oraz żyrandole, w szczególności w niewysokich pomieszczeniach, gdzie chcemy uniknąć ich wizualnego pomniejszenia.

Obecnie asortyment oczek sufitowych jest niezwykle szeroki. Po pierwsze istnieje szeroka gama ich kształtów oraz sposobu montażu. Tak więc rozpoczynając od pojedynczych, okrągłych ledów, poprzez podwójne prostokątne, kończąc na wielokrotnych w wymyślnych obudowach. W zależności od budowy naszego sufitu w ofercie przedstawiamy oczka sufitowe do montażu natynkowego oraz suchej zabudowy (płyty kartonowo-gipsowe). Jako, że źródłem światła często są żarówki led, oczka te odznaczają się niskim poborem prądu i działają na napięcie już od 12 wolt.

W ofercie znajdują się oczka sufitowe o zróżnicowanej barwie światła. Światło zimne, białe nadające się do stosowania w przestrzeni publicznej jak korytarze, garaże, parkingi lub jako oświetlenie dekoracyjne. Barwy ciepłe natomiast polecane są do mieszkań i domów nadając im wrażenie przytulność. Małe rozmiary, oszczędność oraz estetyczny wygląd sprawiają, że oczka sufitowe posiadają coraz większą liczbę zwolenników oraz znajdują coraz większe zastosowanie. Nie tylko można je spotkać w sklepach czy marketach lecz także muzeach, galeriach oraz mieszkaniach. Sposobów wykorzystania tego typu oświetlenia jest nieskończona ilość, zależy tylko od naszej inwencji twórczej.

Oczka sufitowe

Jest 2015 produktów.

Podkategorie

 • Oczka ledowe

  Oczka ledowe w ostatnim czasie zyskują sobie coraz większa popularność, między innymi ze względu na swoje niewielkie wymiary, bardzo intensywną barwę światła oraz ciekawy i niebanalny wygląd. Dla wygody użytkowania bardzo często oczka ledowe posiadają wbudowany włącznik dotykowy, za pośrednictwem którego można bardzo szybko i co najważniejsze wygodnie włączyć bądź wyłączyć oświetlenie.

  Oczka ledowe mogą także pełnić rolę podszafkowej oprawy np. w pomieszczeniach kuchennych. Takie oprawy są w stanie dawać niezwykle silne i jasne światło, dzięki czemu w ten sposób doskonale można doświetlić blat roboczy. W przypadku tego typu oprawy meblowej istnieje także możliwość wyposażenia oświetlenia w dodatkowy rozdzielacz, który pomoże w stworzeniu bardzo praktycznego i ciekawie wyglądającego zestawu ledowego. Dzięki rozdzielaczom nie ma konieczności montowania jakiegokolwiek dodatkowego wyłącznika w meblach.

  Nowością są oczka ledowe z możliwością zmiany koloru światła, przy pomocy specjalnego typu włącznika. Takie rozwiązanie daje użytkownikowi możliwość swobodnego wyboru barwy światła, która w danym momencie odpowiada mu najbardziej.

  W sprzedaży dostępne są również zestawy połączonych ze sobą oczek ledowych. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają problem z doborem oświetlenia do własnego pomieszczenia mieszkalnego. Takie zestawy są gotowe do samodzielnego podłączenia, bowiem zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia tej czynności. W zależności od potrzeb w zestawach znajdować się może dowolna ilość ledowych oczek.

 • Oczka natynkowe

  Oczka natynkowe idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest oświetlenie nie tylko efektowne, ale również znacznie prostsze w samodzielnym montażu, w porównaniu do oczek wpuszczanych. Oczka natynkowe mogą być umieszczane zarówno na sufitach jak i ścianach, wszystko zależy od potrzeb domowników. Ten rodzaj oświetlenia równie dobrze sprawdzi się w sypialniach, jak i innych pomieszczeniach takich jak kuchnie, salony, korytarze. Zdecydowana większość takich oczek jest wodoodporna, dzięki czemu może stanowić dodatkowe lub główne oświetlenie w łazienkach lub na zewnątrz budynków.

  Oczka natynkowe produkowane są również do punktowego oświetlania, czyli przymocowywania oświetlenia między innymi do dekoracji czy mebli. W takim przypadku można dość swobodnie regulować nie tylko intensywność światła, ale również kąt jego padania. Najczęściej punktowe oczka natynkowe stosowane są w biurach i pomieszczeniach komercyjnych, chociaż dekoratorzy wnętrz również bardzo chętnie sięgają po taki rodzaj oświetlenia przy aranżacji pomieszczeń.

  Oczka natynkowe najczęściej mają kształt kwadratowy bądź okrągły. Kolor brązowy,szary, metaliczny, czarny czy biały to co prawda najczęściej spotykane kolory tego typu oświetlenia, jednak nie jest to ścisła reguła i po omówieniu szczegółów z producentem czy dostawcą możemy otrzymać oczko o zupełnie innej, najbardziej nam pasującej barwie. Oczka natynkowe występują zarówno w wersji klasycznej, jak i nowoczesnej, dlatego każdy ten rodzaj oświetlenia bez problemu dopasuje do stylu swojego wnętrza.

 • Oczka szklane/kryształowe

  Szklane i kryształowe oczka sufitowe to doskonały sposób na oświetlenie wnętrz. Dzięki swojej uniwersalności, będą pasować do każdego pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się w salonie, kuchni, łazience, sypialni czy w przedpokoju. Możliwość montażu dowolnej liczby oczek sprawia, że poziom oświetlenia można dostosować do indywidualnych potrzeb. Jest to zatem odpowiedni rodzaj oświetlenia nie tylko do małych, ale również do przestronnych pomieszczeń.

  Oczka szklane są doskonałym rozwiązaniem w przypadku niskich wnętrz. Jest to rodzaj oświetlenia, które nie zajmuje dużo miejsca ani nie przyciąga nadmiernie uwagi. Klasyczny wygląd szklanych oczek sprawia, że jest to praktyczny wybór, bez względu na rodzaj i styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie.

  Oczka kryształowe to skuteczny sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru. Sprawdzą się one idealnie w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour. Natomiast klasyczne pomieszczenia zyskają luksusowy i elegancki wygląd. Kryształowe oczka staną się stylową ozdobą każdego wnętrza.

  Oświetlenie punktowe to odpowiedni wybór zarówno w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, jak i w lokalach firmowych. To stylowe i dyskretne źródło światła jest niezwykle uniwersalne i praktyczne. Może zostać użyte we wszystkich pomieszczeniach lub stać się oświetleniem wybranego wnętrza, na przykład przedpokoju lub łazienki. Dzięki temu, że szklane i kryształowe oczka sufitowe są trwałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów, są one niezwykle funkcjonalne.

 • Oczka wpuszczane

  Oczka wpuszczane należą do bardzo nowoczesnych sposobów na oprawę sufitów. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych źródeł światła. Idealnie sprawdzą się do oświetlenia każdego pomieszczenia, począwszy od salonu, poprzez sypialnię, kuchnie, korytarze, łazienkę, a kończąc na wszelkiego rodzaju pomieszczeniach biurowych czy komercyjnych. Od mocy dobranych żarówek zależała będzie barwa oraz intensywność światła dostarczanego w ten sposób do pomieszczenia. Co ważne taki rodzaj oświetlenia będzie nie tylko bardzo praktyczny i tworzący w pomieszczeniu ciekawy design, ale przede wszystkim energooszczędny. Dzięki temu po pewnym czasie uda się spostrzec różnicę w wysokości rachunków wystawianych przez dostawcę energii elektrycznej.

  W zdecydowanej większości przypadków oczka wpuszczane mocowane są za pośrednictwem specjalnych podtynkowych oprawek. Dzięki temu całe okablowanie i elementy instalacji nie są widoczne i nie psują w jakikolwiek sposób efektu wizualnego uzyskanego za pośrednictwem wpuszczanych oczek.

  Jeśli chodzi o lampki w oczkach to ich ilość i rozmieszczenie może być dowolne, możliwości jest dość dużo. Bardzo często spotkać się można zarówno z pojedynczymi lampkami, jak i większą ich ilością, umieszczoną względem siebie symetrycznie lub tworzących np. jakąś figurę geometryczną.

  Najczęściej oprawki do wpuszczanych oczek wykonuje się z wielobarwnego metalu, dzięki czemu wizualny wygląd przedstawia jeszcze ciekawszy i bardziej nowoczesny efekt. Bardzo często w takim przypadku metal łączy się ze szkłem, co daje jeszcze lepszy efekt.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 2015 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 2015 elementów