Oświetlenie w pokoju dziecka – dlaczego jest to tak ważne? Jakie światło wybrać?

Oświetlenie do pokoju dziecięcego oprócz tego, że odgrywa rolę dekoracyjną ma także do spełnienia szereg innych, ważnych funkcji.

Z punktu widzenia rodzica zastanawiającego się, jakie światło do pokoju dziecka będzie dla niego najbezpieczniejsze, istotny jest fakt, że dobre oświetlenie powinno być dostosowane nie tylko do wielkości pokoju, ale także do wieku dziecka. W przypadku niemowląt warto pamiętać o tym, że bardzo silnie reagują one na różnego rodzaju bodźce. Dlatego w roli oświetlenia pokoju dziecięcego dobrze sprawdzają się różnego rodzaju kinkiety w połączeniu z lampą sufitową. Ważne, aby dawały ciepłe światło.

Wiele mam doradzających, jakie światło do pokoju dziecka ułatwi także opiekę nad nim, poleca lampki stojące, które wykorzystują przede wszystkim w czasie nocnego karmienia. W pokoju dziecka oświetlenie może być również zapewnione przez lampki dające delikatne światło punktowe – przypominają one często postacie z bajek, sprawdzą się także w pokoju starszego malucha. W pokoju ucznia i przedszkolaka natomiast nie może zabraknąć lampki na biurko.

W przypadku przedszkolaków nie można także zapomnieć o dobrym oświetleniu pokoju dziecka, a zwłaszcza chętnie odwiedzanej sfery zabaw. Decydując się na to, jakie lampy do pokoju dziecięcego powinny zostać w nim umieszczone, warto również uwzględnić upodobania milusińskich i kupić lampę np. nawiązującą stylizacją do ulubionej bajki.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć